מוקד האגודה
1-800-233-133
מתאימים את השירות הנכון ביותר בשבילך!
הכנס/י פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר
  • שם פרטי
  • שם משפחה
  • טלפון
  • אימייל

על האגודה


 

האגודה להתנדבות הינה העמותה המייסדת, הותיקה והגדולה ביותר, המפעילה כיום למעלה מ- 5,000 מתנדבי שירות אזרחי-לאומי בישראל בגילאים 17-24.

האגודה להתנדבות הוקמה לפני כארבעים שנה, עם ניצניו הראשונים של המפעל החשוב הזה.

 

האגודה להתנדבות מפעילה מתנדבים מכל גווני הקשת החברתית הישראלית, מתוך חזון חברתי ערכי. פעילות התנדבותית זו מחזקת את תחושת השייכות לחברה ומסייעת בצמצום הפערים החברתיים. האגודה מאמינה כי פעילות התנדבותית זו מחזקת את הקשר וההזדהות של האזרח הצעיר עם הקהילה, החברה והמדינה וברבות השנים, תתרום לעיצוב דמותו כאזרח חושב, אכפתי ופעיל.

האגודה להתנדבות אשר נושאת את דגל התרומה לחברה באמצעות השירות הלאומי, מחויבת לאתר מערכות התנדבות חלופיות לאותם צעירים ייעודיים. מסלול השירות הלאומי מאפשר לחזק את תחושת השוויון בנטל והסולידריות החברתית התורמים לחוסנה של החברה הישראלית.

 

האגודה להתנדבות שמה לה כמטרה להוות מסגרת חליפית לשירות המדינה, לבני נוער אשר פטורים משירות צבאי.

השירות הצבאי, מהווה נתבך מרכזי בחיי כל אזרח בישראל וחובת השירות והסולידריות השזורה בו מחזקת את הזיקה לארץ ולמדינה. כ-50% מבני הנוער בישראל, אינם מתגייסים לצה"ל וביניהם: ערבים, חרדים, בנות דתיות, בעלי מגבלה רפואית ובעלי צרכים מיוחדים.

האגודה להתנדבות, פועלת למענם על ידי איתור מערכות התנדבות מותאמות.

פועלה של האגודה להתנדבות, מחזק בלב המתנדבים את תחושת השוויון בנטל והסולידריות החברתית, ואת תרומתם לחוסנה של החברה הישראלית.

 

מאפייני השירות אזרחי-לאומי באמצעות האגודה להתנדבות:

השירות מתבצע במסגרת מחייבת הן מבחינת אורך השירות, שנה או שנתיים, והן מבחינת הדרישות השונות במהלכו: כ-40 שעות התנדבות בשבוע, הכשרה מקצועית והעשרה אישית.

השירות הינו התנדבותי וכולל קבלת דמי כלכלה, החזר נסיעות, ביטוח לאומי ורפואי, אשר נקבעים ע"י רשויות המדינה.

מתנדבי השירות האזרחי-לאומי מורשים לשרת רק במשרדי ממשלה, ברשויות ובתאגידים של המדינה ובמוסדות ללא כוונת רווח.

בתום תקופת השירות, זכאים המשרתים בו להטבות כלכליות במסגרת חוק חיילים משוחררים, הזהות לאלו של חיילים עורפיים (בין השאר: מענק שיחרור, עבודה מועדפת, מלגות לימודים ועוד), למשרתים לפחות שניים עשר חודשים מלאים.

האגודה להתנדבות שמה דגש על הדרכה, הכשרה ופעילות העשרה חינוכית למתנדבי השירות במקום התנדבותם. 

האגודה מוקירה את עבודת המתנדבים ומשלבת בפעילותה ימי הוקרה והערכה למענם.