מוקד האגודה
1-800-233-133
מתאימים את השירות הנכון ביותר בשבילך!
הכנס/י פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר
  • שם פרטי
  • שם משפחה
  • טלפון
  • אימייל

המועצה האזרחית לקידום השרות הלאומי-אזרחי


מיום הקמתה מתמודדת מדינת ישראל עם מציאות מורכבת ותובענית, הכוללת סוגיות ביטחוניות וחברתיות משמעותיות. בין האתגרים המרכזיים איתם מתמודדת המדינה נמצאת העובדה כי לצד הצורך הביטחוני המכתיב את חובת השירות הצבאי לכל אזרח מעל גיל 18, עולה החסך העצום במימוש צרכי הקהילה, החברה והמדינה בתחומים שונים ומגוונים. בעוד חוק השירות בצה"ל מעגן את קיומה של מסגרת צבאית השומרת על ביטחון העם והמדינה, הרי שהיעדרה של מסגרת ממלכתית המבטיחה את מילוי החלל החברתי והערכי ניכר ומורגש מדי יום.

השירות האזרחי-לאומי הוא הכלי המאפשר יצירת מרכיב של שותפות אזרחית המגשר בין האוכלוסיות המרכיבות את כלל החברה הישראלית. מסגרת השירות הלאומי לבני הנוער אותם שיחרר צה"ל שווה בתרומתה לשירות הצבאי, ומהווה מערך התנדבותי ענף, הממלא חלק משמעותי מהמשימות החברתיות איתן מתמודדת החברה הרב-תרבותית בישראל.

על מנת להבטיח את קיומו של השירות אזרחי – לאומי, ובתוך כך לעגן את מידת השוויון המוסרי ואת רעיון התרומה והמחויבות לחברה הישראלית הוקמה המועצה האזרחית לקידום השירות האזרחי-לאומי בישראל.

מועצה זו הוקמה מיסודה של האגודה להתנדבות והמרכז להעצמת האזרח ופועלת לקדם את המודעות בציבור הרחב לנושא השירות האזרחי-לאומי, כחלופה ראויה לבני הנוער אותם משחרר הצבא. פעילות המועצה האזרחית מתבצעת במישור הציבורי, החקיקתי, התקשורתי והאקדמי. אנשי המועצה מקדמים את המודעות לנושא השירות האזרחי-לאומי, ומעניקים לשירות תדמית חדשה של תרומה משמעותית.

המועצה פועלת כדי לקדם את השירות האזרחי-לאומי כמערך ממלכתי רשמי, אשר ישווה בין זכויות כלל התורמים לחברה הישראלית ויאפשר לכל צעיר לגמול למדינתו חזרה, לסייע ולקדם את טובת כלל אזרחיה כמתחייב ממגילת העצמאות. במסגרת השירות יתרמו הצעירים לפחות שנה מזמנם לפעילות קהילתית, אזרחית שיש בה תועלת ניכרת לחברה בכלל ולאוכלוסיות מוחלשות בפרט.

המועצה האזרחית לקידום השירות האזרחי-לאומי מורכבת ממגוון אישי ציבור מכלל מגזרי החברה הישראלית. בין חבריה: האלוף (במיל) עמי אילון, האלוף (במיל') אודי אדם, האלוף (במיל') דורון אלמוג, יו"ר האגודה להתנדבות, הרב צפניה דרורי, מנכ"ל האגודה להתנדבות, ירון לוץ, אנשי חינוך מהמגזר הערבי- ג'מאל מאג'דלה ועלי זחאלקה, עו"ד גלעד שר, שאול יהלום, קובי אריאלי, ראש עיריית יוקנעם ועוד רבים וטובים שנרתמו למשימה חברתית חשובה זו.