מוקד האגודה
1-800-233-133
מתאימים את השירות הנכון ביותר בשבילך!
הכנס/י פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר
  • שם פרטי
  • שם משפחה
  • טלפון
  • אימייל

דבר היו"ר הרב דרורי


ל"אגודה להתנדבות" ולכל המתנדבים בשורותיה המשימות ברורות: להתנדב למען עמנו וארצנו, לפעול עם הציבור ולפעול עם היחיד, לחזק את הזהות והישראליות של כל אחינו, ולקרב אלינו את כל האזרחים הגרים בארצנו. כל אלה ועוד לעשות הכל מתוך אהבת הבריות, מתוך הכרה ברורה שחביב אדם שנברא בצלם.

וחיבה יתרה נודעת לעם ישראל שנקראו בנים למקום אשר עליהם יבנה העולם כולו בקדושה ובמשפט. חובתנו להאיר את העולם באורה של תורה ובחייה הישרים ומתוך אמונה פנימית זאת להקדיש את כוחנו שנה ושנתיים לעבודה ללא תמורה. לעשות עם הציבור לשם שמיים.

בתחילת דרכנו, לפני 40 שנה, בנינו את האוצר הפנימי. ראשונות התנדבו לשרות בנות האולפנות הדתיות שפעלו בעיקר בערי הפיתוח. לאט לאט הצטרפו אלינו אלפים והפכנו לגוף מוכר שמדינת ישראל. דגם מייצג לרוחה המיוחד של מדינת ישראל.

בשנים האחרונות השכילה "האגודה להתנדבות" להכיל בתוכה את כל מגוון הקשת של החברה הישראלית. יותר מאלף מתנדבים כל שנה באים מהחינוך הכללי. את הרוח וההדרכה - עושים מדריכים ערכיים, בוגרי תנועות נוער חלוציות, שעובדים - להעמיק את הזהות העצמית היהודית בקרב המתנדבים, במלא עומק משקלה המוסרי. אנו גאים בשילוב המיוחד. ראינו את פירותיו באחדות המרוממת שהיתה לכולנו בכינוס הגדול בבית שערים. התאחדנו, באמרתו של רבי יהודה הנשיא, המביעה את השאיפה לאחדות: "איזו דרך ישרה שיבור לו האדם כל שתפארת לעושיה ותפארת לו מן האדם".

הופתענו לא פחות מההצלחה של "האגודה להתנדבות" להוות מקום שרות ערכי לבני המגזר הערבי. רוב המשרתים בחרו לשרת באגודה מתוך הכרה ברורה, שלהם ושלנו, שדווקא אצלנו יוכלו לפעול מתוך הזדהות שלמה עם עולם הערכים של מדינת ישראל.

כל צוותי האגודה חזקו ואמצו אנו גאים ברוח הגדולה שלכם השופעת על המדינה והחברה בישראל במשימה להתאחד תחת שם ה' צבאות.                                                                                  

הרב צפניה דרורי

יו"ר האגודה להתנדבות,                                                                                 

ראש ישיבת קרית שמונה                                                                                    

ורב העיר קרית שמונה